2025.01.02. - Ábel

Ha tudsz valamit!

Amikor van fogalmad az anyagról

Ez a módszer akkor válik be igazán, ha van valami fogalmad az anyagról, és ha kapsz képletgyûjteményt.

Sajnálatos módon a tanárok által gyártott képletgyûjtemény úgy van megfogalmazva, hogy még a kitûnõ tanuló se érti, hogy mit vakernak...
Ennek elkerülése végett + lapokkal kell rendelkezned, amelyekre a saját (remélhetõleg) érthetõ nyelveden le van írva egy csomó adat.

Ezeket a + lapokat egyszerûen beteszed a gyári képletgyûjteménybe és pofátlanul lapozgatod óra közben. Arra azért vigyázz, ha a tanárok cirkálnak. Ilyenkor érdemes egymást figyelmeztetni.

Az se rossz megoldás(arra az esetre, ha nem kapsz képletgyûjteményt), ha a dolgozatpapírok közé teszed a lapokat. Ennek az a veszélye, hogy a fõsulikon gyakran színes, és/vagy lepecsételt lapokat kapsz.

1-2 jótanács:

-ne legyen tömérdek mennyiségû puskád, de legalább 2-3 feltétlenül szükséges.

-ha lusta vagy, és még arra sincs erõd/energiád, hogy saját kezûleg készíts puskát, fénymásold le másokét (vigyázat: az õ rövidítéseiket lehet, hogy nem érted), vagy egyszerûen a tankönyv lényeges oldalait kicsinyítsd le (fénymásolóval), majd vágd körbe és tûzd össze.

-szerintem nem árt, ha van fogalmad az anyagról, mert pár pontot a saját tudásoddal is megszerezhetsz. (lehet, hogy pont ennyi kell a ketteshez.)

-feladatokat is kidolgozhatsz, de csak úgy, ha azt általánosítani tudod, és több feladathoz is fel lehet használni. Nem érdemes számokat használni, inkább betûkkel általánosíts, így nem kell azon gondolkozni, hogy hogyan jött ki az adott eredmény.